Słuchaj i działaj! Akademia GroWings

#35 SUPERBOHATER: Jak żyć i pracować w zgodzie ze sobą? Zmień podejście i poznaj siebie lepiej! Przepytany: Krzysztof Mrozowicz

February 23, 2022 dr Klaudia Kałążna/Krzysztof Mrozowicz Season 1 Episode 35
Słuchaj i działaj! Akademia GroWings
#35 SUPERBOHATER: Jak żyć i pracować w zgodzie ze sobą? Zmień podejście i poznaj siebie lepiej! Przepytany: Krzysztof Mrozowicz
Show Notes

Dziś zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy w ramach cyklu SUPERBOHATER. Jak pewnie już wiesz, w innym cyklu - SUPERMOCE - mówię o mocnych stronach i o tym, że warto je mądrze odkrywać. Omawiam w nim szczegółowo różne style zachowania i myślenia oraz różnice pomiędzy naszymi wartościami i motywatorami. 

Natomiast to właśnie dzięki temu cyklowi rozmów - SUPERBOHATER - możesz dowiedzieć się, w jaki sposób świadomość na temat naszych supermocy pomaga nam w pracy, w biznesie i w życiu prywatnym. 

Bardzo pragnę, by każdy z nas uwierzył, że jest SUPERBOHATEREM lub SUPERBOHATERKĄ ze swoim zestawem unikalnych supermocy, niezależnie od tego, jakie zajmuje stanowisko, ile zarabia, jakiej jest płci, w jakim jest wieku itd. 

Masz czasami tak, że zamiast skupiać się na tym, co w Tobie mocne i dobre, nieustannie szukasz dziury w całym i próbujesz się naprawiać?

No właśnie! Często myślimy, że jesteśmy niewystarczający i zepsuci. Uważam, że należy przekierować energię z tego, co słabsze na to, w czym rzeczywiście możemy stawać się coraz lepsi, zamiast marnować ją na coś, co nigdy nie będzie świetnie działać. 

Myślę, że warto także wysłuchać historii innych ludzi, a moją misją jest to, by każdy z nas uwierzył, że zasługuje na to, by żyć w zgodzie ze sobą. 

W tym programie rozmawiam z SUPERBOHATEREM Krzysztofem Mrozowiczem. Krzysztof to z wykształcenia elektryk, pasjonat komputerów i Linuxa. Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym, a w wolnym czasie spędza czas z rodziną, zgłębia tajniki akwarystyki, tańczy polski taniec ludowy i w miarę potrzeb majsterkuje w domu.
 
Poznaliśmy się już kilka dobrych lat temu, kiedy to Krzysztof był moim klientem. Pracowaliśmy indywidualnie m.in. w zakresie coachingu kariery oraz odkrywania wartości osobistych i zawodowych, a potem spotykaliśmy się podczas grupowych warsztatów, które prowadziłam cyklicznie w Dublinie.

Krzysztof powiedział, że wykonuje swoją pracę z sercem. Potwierdzam! Mówi o swojej pracy z takim błyskiem w oku, którego - czuję - wielu mogłoby mu pozazdrościć. Drabina, po której wspina się Krzysztof na pewno jest przystawiona do właściwej ściany!

Z Krzysztofem rozmawialiśmy między innymi o tym: 

  • jak dzięki swojej supermocy, którą jest cierpliwe tłumaczenie trudnych spraw innym oraz dbanie o jak najwyższą jakość powierzonych zadań, może pomagać ludziom w pracy,
  • jak to się stało, że Krzysiek pokochał komputery i czy zawsze tak było, 
  • co to znaczy, że był “jednoosobowym działem IT”,
  • co go napędza do działania i powoduje, że wkłada w swoje zadania zawodowe, oraz w projekty prywatne tyle serca,
  • co spowodowało, że pochopnie powiedział TAK dziewczynie, która zaproponowała mu małżeństwo, 
  • jak świadomość swojego stylu zachowania pomogła mu podczas zmiany działu w pracy, 
  • jak świadomość zachowań w sytuacjach stresujących pomaga mu wziąć swoje trudne zachowania pod kontrolę i dzięki temu działać efektywnie,
  • jak w odpowiedni sposób reagować na porażki i błędy,
  • jak świadomość swoich zachowań, stylów myślenia, motywatorów i wartości pomaga mu na co dzień w pracy i w domu. 

Serdecznie zapraszam Cię do odsłuchania wywiadu! Jeśli wolisz, obejrzyj jego wersję na YouTube, znajdziesz tam m.in. zdjęcia ilustrujące to, o czym Krzysztof mówi. 

MIEJSCA, W KTÓRYCH ZNAJDZIESZ KRZYSZTOFA:
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/in/krzysztof-mrozowicz-391829a0/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/krzysztof.mrozowicz

Akademia GroWings zaprasza także na profil na Instagramie https://www.instagram.com/klaudiakalazna/.

🔍 BADANIE KOMPETENCJI: DISC 4D - Chcesz zrozumieć lepiej siebie i innych? Pragniesz budować lepsze i trwałe relacje oparte na zaufaniu oraz bezpiecznej komunikacji?  Wskakuj TUTAJ ➡️ https://www.jakodkrycmocnestrony.pl/disc4dpromo