Słuchaj i działaj! Akademia GroWings

#29 SUPERMOCE: Co zrobić, aby pracować z pasją i żyć w zgodzie ze sobą? Sprawdź co naprawdę Cię motywuje!

October 20, 2021 dr Klaudia Kałążna Season 1 Episode 29
Słuchaj i działaj! Akademia GroWings
#29 SUPERMOCE: Co zrobić, aby pracować z pasją i żyć w zgodzie ze sobą? Sprawdź co naprawdę Cię motywuje!
Show Notes

Droga Słuchaczko, Drogi Słuchaczu, dziękuję, że tutaj jesteś!

Dziś mówię znowu o naszych SUPERMOCACH. W odcinkach z tej serii skupiamy się na mądrym odkrywaniu mocnych stron i wartości, a to wszystko po to, byśmy mogli realizować ważne dla nas cele w zgodzie ze sobą. 

Jeśli jesteś ze mną od jakiegoś czasu, to wiesz, że moją misją jest to, by każdy potrafił zidentyfikować swój zestaw supermocy i świadomie ich używał. 

Dzięki mądremu pogłębianiu samoświadomości łatwiej ruszyć z miejsca i podążać w odpowiednim kierunku, w odpowiednim dla siebie tempie. 

Wielu z nas chce się wiecznie naprawiać i szukać dziury w całym, i - co gorsza - porównuje się z innymi. Naprawdę, nie warto skupiać się na tym, w czym jesteśmy słabi, zaniedbując pracę nad mądrym wykorzystaniem mocnych stron po to, by działać w pełni swojego potencjału. 

A w zamian warto poznawać siebie, po to, by  działać w zgodzie ze swoimi wartościami i mocnymi stronami oraz mądre zarządzać tym, co w nas słabsze. 

Jaki świat byłby piękny, gdyby każdy z nas potrafił się skupić na tym, co w nim oraz w innych ludziach jest piękne i by każdy z nas mądrze zarządzał tym, w czym nie jest najmocniejszy. 

By tradycji stało się zadość, powtórzę jedno z moich ulubionych zdań: doceniajmy siebie i innych, a nie oceniajmy! Dodajmy literkę “D” do słowa OCENIAM.

Dziś dowiesz się między innymi:

  • z jakiego powodu nie powinniśmy oceniać ludzi powierzchownie, biorąc pod uwagę wyłącznie ich zachowania, w tym styl komunikacji,
  • dlaczego czasami niby wszystko jest w porządku, ale nie czujemy spełnienia w pracy, brak nam “tego czegoś”,
  • dlaczego czasami próbujemy nowych rzeczy, skaczemy z kwiatka na kwiatek, a czasami po prostu czujemy, że jesteśmy w odpowiednim miejscu, 
  • jak nasze wewnętrzne motywatory wpływają na zaangażowanie w pracy,
  • jak precyzyjnie możesz zbadać, co Cię naturalnie napędza i pomaga podejmować z radością pewne działania
  • jak znajomość motywatorów innych ludzi pomaga w lepszym zaangażowaniu ich w pracy. 

Przygotuj proszę kartkę i długopis, bo podzielę się z Tobą wartościowymi informacjami i narzędziami. Przygotowałam też dla Ciebie transkrypt oraz karty pracy, które możesz pobrać w opisie do tego odcinka na mojej stronie internetowej: www.klaudiakalazna.com/podcast

Akademia GroWings zaprasza także w odwiedziny na profil na Instagramie (klaudiakalazna) i kanał YouTube.

Jeśli słuchasz tego odcinka jesienią 2021 roku, to właśnie trwają nabory do programu BOHATER, w którym przeprowadzam Cię kompleksowo przez proces zmiany. Drzwi do tego programu otwieram maksymalnie dwa razy do roku, ponieważ wymaga on ode mnie mojego osobistego zaangażowania i wspierania Cię w procesie.

Możesz sprawdzić szczegóły na stronie: www.jakodkrycmocnestrony.pl/bohater